Scrapbook; fotoğraf, aile geçmişi ve öykücülüğü birleştirerek anıları gelecek nesillere kreatif biçimde aktarma sanatıdır.

10 yıl kadar önce çikolata ve kutuları için yaptığım tasarımlar, kreatif kağıt çalışmaları sırasında Scrapbook Sanatı ile tanıştım. Digital tasarım ile başlayan ve şimdi tamamen hayatımın merkezinde olan bu sanat da görsel olarak ifade dilimin biçimlenmesinde; çocukken çok sevdiğim Ayşegül dergileri, annemin dikişlerinden artan kumaş, dantel ve düğmelerden oluşan hazine sandığım, babamın özel günlerdeki aile fotoğraflarımıza ve albümlere olan titizliği, babaannemin Kurtuluş da ki eski Rum evinin kokusu ve guguklu saati, hatıra defterlerim, ileri yaşlarda yaptığım gezilerin ilk durağı antika pazarlarının yanı sıra farklı kültür ve disiplinlerden sanat ve sanatçılarda rol oynadı.

O nedenle; her zaman fotoğrafın başrolde olduğu çalışmalarımda, o fotoğrafa ruh veren antika objeleri, dantelleri, yazı ve eski belgeleri, 3 boyutlu kağıt rölyef ve mix media sanatı ile bir araya getirmeyi çok seviyorum.

2022 yılında annemi kaybetmenin ardından, yas döneminde aile fotoğraflarımız ve güzel anılarımıza odaklanarak yaptığım çalışmaların şifa verdiğini gördüm.

Anne ve babama ithaf ettiğim, çoğunluğunu bu çalışmaların oluşturduğu ilk kişisel sergimi önce Balat, sonrasında Cihangir Fotografevi’nde açtım. Birçok ziyaretçinin ilk kez gördükleri Scrapbook sanatına olan hayranlık ve övgü dolu yaklaşımları, benim bu sanatın hayatımızdaki önemine olan inancımı arttırdı.

Tüm sanat dalları; hem görüneni, hem de mana gerçekliğini göstermek ve toplumda farkındalığı arttırmak içindir. Benim de ilkem bundan sonra bu doğrultuda çalışmalarıma devam etmektir. Anılarınızı korumanız ve çocuklarınıza en canlı şekilde aktarmanız dileğiyle..